TablePress 0.9-RC - en to pl translation catalogue (443 entries)

en: %1$s by %2$s
pl: %1$s przez %2$s

en: %s (thanks to %s)
pl: %s (dzięki %s)

en: %s ago
pl: %s temu

en: &#8220;Custom CSS&#8221; (<a href="%s">Cascading Style Sheets</a>) can be used to change the styling or layout of a table.
pl: &#8220;Niestandardowy CSS&#8221; (<a href="%s">Kaskadowe arkusze stylów</a>) mogą być użyte do zmiany wyglądu tabeli.

en: (Mandatory if more than one table is selected.)
pl: (Wymagane jeśli wybrane została więcej niż jedna tabela.)

en: (Only needed for CSV export.)
pl: (Wymagane jedynie przy eksporcie jako CSV)

en: (no description)
pl: (brak opisu)

en: (no name)
pl: (brak nazwy)

en: (optional)
pl: Opcjonalnie

en: , (comma)
pl: , (przecinek)

en: ; (semicolon)
pl: ; (średnik)

en: <!-- The table with the ID %s is empty! -->
pl: <!-- Tabela o ID %s jest pusta! -->

en: <a href="%1$s">Support</a> is provided through the <a href="%2$s">WordPress Support Forums</a>.
pl: <a href="%1$s">Wsparcie</a> możesz uzyskać na <a href="%2$s">Forum WordPress</a>.

en: <a href="%s">Donations</a> help me to continue user support and development of this <em>free</em> software &mdash; things for which I spend countless hours of my free time! Thank you very much!
pl: <a href="%s">Dotacja</a> pomaga mi we wspieraniu użytkowników i rozwijaniu tego <em>darmowego</em> oprogramowania &mdash; rzeczy, nad którymi spędzam niezliczoną liczbę godzin mojego wolnego czasu! Dziękuję bardzo!

en: <a href="%s">Support</a> is provided through the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
pl: <a href="%s">Wsparcie</a> jest udzielane na <a href="%s">forum WordPress</a>.

en: <em>unknown</em>
pl: <em>nieokreślono</em>

en: <span class="description">(recommended)</span>
pl: <span class="description">(zalecane)</span>

en: A description of the contents of your table.
pl: Opis zawartości Twojej tabeli.

en: About
pl: O wtyczce

en: About TablePress
pl: O TablePress

en: Action
pl: Akcja

en: Add
pl: Dodaj

en: Add %s column(s)
pl: Dodaj %s kolumn(y)

en: Add %s row(s)
pl: Dodaj %s wiersz(e)

en: Add New
pl: Dodaj nową

en: Add New Table
pl: Dodaj nową tabelę

en: Add Table
pl: Dodaj tabelę

en: Add as new table
pl: Dodaj jako nową tabelę

en: Add, Replace, or Append?
pl: Dodać jako tabela, zamienić, czy dodać do tabeli?

en: Additional CSS classes for styling purposes can be entered here.
pl: Tutaj mogą być podane dodatkowe klasy CSS.

en: Additional parameters from the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a> to be added to the JS call.
pl: Dodatkowe parametry z <a href="http://www.datatables.net/">dokumentacji DataTables</a> do wywoływania JavaScript.

en: Admin menu entry
pl: Pozycja w menu admina

en: Advanced Editor
pl: Zaawansowany edytor

en: All Tables
pl: Wszystkie tabele

en: All tables, data, and options were deleted.
pl: Wszystkie tebale, dane i ustawienia zostały usunięte.

en: Allan Jardine for <a href="http://www.datatables.net/">DataTables</a>,
pl: Allan Jardine za <a href="http://www.datatables.net/">DataTables</a>,

en: Allow the visitor to change the number of rows shown when using pagination.
pl: Pozwól czytelnikowi na zmianę ilości wierszy wyświetlających się na jednej stronie.

en: Alternating Row Colors
pl: Przemienne kolory wierszy

en: Append rows to existing table
pl: Dodaj wiersze do istniejącej tabeli

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you really sure?
pl: Czy napewno?

en: At first, you should add or import a table.
pl: Na początku powinieneś dodać lub zaimportować tabelę.

en: Attention!
pl: Uwaga!

en: Attention: Further action is required to save the changes to your &#8220;Custom CSS&#8221;!
pl: Uwaga: potrzebne są dalsze działania, aby zapisasać Twój &#8220;niestandardowy CSS&#8221;!

en: Attention: You have enabled the usage of the DataTables JavaScript library for features like sorting, search, or pagination.
pl: Uwaga: Aktywowałeś dodatek DataTables JavaScript w celu użycia opcji takich jak sortowanie, wyszukiwanie i paginacja.

en: Author
pl: Autor

en: Author and License
pl: Autor i licencja

en: Be aware that for the CSV and HTML formats only the table data, but no table options are exported!
pl: Miej na uwadze, że formaty CSV i HTML przechowują jedynie zawartość tabeli, a nie jej opcje!

en: Be aware that the functions of the DataTables JavaScript library will not work on tables which have combined cells.
pl: Miej na uwadze, że funkcje DataTables JavaScript library nie będą działać w tabelach z połączonymi komórkami.

en: Be very careful with this and only click the button if you know what you are doing!
pl: Bądź ostrożny! Użyj tego przycisku tylko jeśli wiesz co robisz!

en: Because of CSS styling in your theme, the table might look different on your page!
pl: Ze względu na style CSS w Twoim motywie tabela może na stronach wyglądać inaczej!

en: Because of CSS styling, the table might look different on your page!
pl: Ze względu na CSS, ta tabela może wyglądać inaczej na stronie!

en: Before asking for support, please carefully read the <a href="%s">Frequently Asked Questions</a>, where you will find answers to the most common questions, and search through the forums.
pl: Przed zadaniem pytania, przeczytaj dokładnie <a href="%s">FAQ</a>, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

en: Before doing this, it is highly recommended to read the <a href="%s">migration guide</a> on the TablePress website.
pl: Przed zrobieniem tego zaleca się przeczytanie <a href="%s">poradnik migracji</a> na stronie TablePress.

en: Brazilian Portuguese
pl: Portugalski (Brazylia)

en: Bulk Actions
pl: Zbiorowe akcje

en: CSV Delimiter
pl: Separator CSV

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Changes are being saved...
pl: Zmiany są zapisywane...

en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Click the &#8220;%1$s&#8221; button for the desired table to automatically insert the<br />corresponding Shortcode (%2$s) into the editor.
pl: Kliknij przycisk &#8220;%1$s&#8221; aby porządana tabela<br />o shortcode (%2$s) została wstawiona do edytora.

en: Click the &#8220;%s&#8221; button to insert the image.
pl: Kliknij przycisk &#8220;%s&#8221;, aby dodać obrazek.

en: Click the corresponding links within the list to edit, copy, delete, or preview a table.
pl: Kliknij odpowiednie linki na liście, aby zedytować, skopiować, usunąć lub podejrzeć tabelę.

en: Combine cells
pl: Połączenia komórek

en: Combining consecutive cells within the same column is called &#8220;rowspanning&#8221;.
pl: Łączenie komórek w tej samej kolumnie to &#8220;rowspan&#8221;.

en: Combining consecutive cells within the same row is called &#8220;colspanning&#8221;.
pl: Łączenie komórek w tym samym wierszu to &#8220;colspan&#8221;.

en: Connection Information
pl: Informacje o połączeniu

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy &#8220;%s&#8221;
pl: Kopiuj &#8220;%s&#8221;

en: Copy Table
pl: Skopiuj tabelę

en: Copy of %s
pl: Kopia %s

en: Create a ZIP archive.
pl: Utwórz archiwum ZIP.

en: Credits and Thanks
pl: Współtwórcy i podziękowania

en: Custom CSS
pl: Niestandardowy CSS

en: Custom Commands
pl: Niestandardowe polecenia

en: Czech
pl: Czeski

en: Debug and Version Information
pl: Debugowanie i informacje o wersji

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete &#8220;%s&#8221;
pl: Usuń &#8220;%s&#8221;

en: Delete Table
pl: Usuń tabelę

en: Description
pl: Opis

en: Did you know? You can drag and drop rows and columns via the row number and the column title. And the arrows next to the column title can be used for sorting.
pl: Czy wiesz? Możesz przeciągać i upuszczać wiersze i kolumny jeśli złapiersz za numer wiersza lub tytuł kolumny. Strzałki obok tytułu kolumny odpowiadają za sortowanie.

en: Do you really want to change the Table ID? All Shortcodes for this table in your pages and posts will have to be adjusted!
pl: Napewo chcesz zmienić ID tabeli? Wszystkie znaczniki shortcode w postach i stronach będą musiały zostać zmienione ręcznie!

en: Do you really want to delete the selected column? | Do you really want to delete the selected columns?
pl[0]: Napewno chcesz usunąć wybraną kolumnę?
pl[1]: Napewno chcesz usunąć wybrane kolumny?
pl[2]: Napewno chcesz usunąć wybrane kolumny?

en: Do you really want to delete the selected row? | Do you really want to delete the selected rows?
pl[0]: Napewno chcesz usunąć wybrany wiersz?
pl[1]: Napewno chcesz usunąć wybrane wiersze?
pl[2]: Napewno chcesz usunąć wybrane wiersze?

en: Do you really want to delete this table? | Do you really want to delete these tables?
pl[0]: Na pewno chcesz usunąć tą tabelę?
pl[1]: Na pewno chcesz usunąć te tabele?
pl[2]: Na pewno chcesz usunąć te tabele?

en: Do you really want to uninstall TablePress and delete ALL data?
pl: Na pewno chcesz usunąć TablePress i wszystkie dane?

en: Do you want to proceed and automatically turn off the usage of DataTables for this table?
pl: Czy chcesz kontynuować automatycznie wyłączając DataTables JavaScript dla tej tabeli?

en: Documentation
pl: Dokumantacja

en: Donate
pl: Dotacja

en: Donations and good ratings encourage me to further develop the plugin and to provide countless hours of support. Any amount is appreciated! Thanks!
pl: Dotacje oraz pozytywne oceny zachęcają mnie do rozwijania wtyczki oraz spędzania nieskończonych godzin na rozwiązywaniu problemów. Będę wdzięczny za każdą kwotę! Dziękuję!

en: Due to the configuration of your server, TablePress was not able to automatically save your &#8220;Custom CSS&#8221; to a file.
pl: Ze względu na konfigurację Twojego serwera, TablePress nie może automatycznie zapisać Twojego &#8220;niestandardowego CSS&#8221; do pliku.

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Dutch
pl: Duński

en: Each table has a unique ID that needs to be adjusted in that Shortcode.
pl: Każda tabela ma swój unikalny ID, który musi zostać podany w shortcode.

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit &#8220;%s&#8221;
pl: Edytuj &#8220;%s&#8221;

en: Edit Table
pl: Edytuj tabelę

en: Enable horizontal scrolling, to make viewing tables with many columns easier.
pl: Zezwól na przewijanie w poziomie, aby przeglądanie tabel z wieloma kolumnami było łatwiejsze.

en: Enable pagination of the table (viewing only a certain number of rows at a time) by the visitor.
pl: Pozwól czytelnikowi na stronnicowanie tabeli (pokazywana będzie jedynie określona liczba wierszy za jednym razem).

en: Enable sorting of the table by the visitor.
pl: Zezwól na sortowanie tabeli przez czytelnika.

en: Enable the table information display, with information about the currently visible data, like the number of rows.
pl: Pokazuj informacje o tabeli (o aktualnie wyświetlanej zawartości, np. liczba wierszy).

en: Enable the visitor to filter or search the table. Only rows with the search word in them are shown.
pl: Pozwól czytelnikowi na filtrowanie albo przeszukiwanie zawartości tabeli. Jedynie wiersze z wyszukiwanym hasłem zostaną pokazane.

en: English
pl: Angielski

en: Enter Description here
pl: Wpisz tutaj opis tabeli

en: Enter Table Name here
pl: Wpisz tutaj nazwę tabeli

en: Error: Existing WP-Table Reloaded tables were not found in the database.
pl: Błąd: nie znaleziono w bazie danych istniejącej tabeli WP-Table Reloaded.

en: Error: Import of ZIP files is not available on this server.
pl: Błąd: importowanie plików ZIP jest niedostępne na tym serwerze.

en: Error: Options could not be saved.
pl: Błąd: opcje nie mogą zostać zapisane.

en: Error: The WP-Table Reloaded Dump File could not be imported!
pl: Błąd: plik zrzutu z WP-Table Reloaded nie może zostać zaimportowany.

en: Error: The ZIP file could not be created.
pl: Błąd: plik ZIP nie może zostać utworzony.

en: Error: The ZIP file could not be opened.
pl: Błąd: plik ZIP nie może zostać otwarty.

en: Error: The data for the import is invalid.
pl: Błąd: zawartość importu jest nieprawidłowa.

en: Error: The data in the ZIP file is invalid.
pl: Błąd: zawartość pliku ZIP jest nieprawidłowa.

en: Error: The export failed.
pl: Błąd: eksport nie udał się.

en: Error: The import failed.
pl: Błąd: import nie powiódł się.

en: Error: The source for the import is invalid or could not be accessed.
pl: Błąd: źródło importu jest nieprawidłowe lub nie ma do niego dostępu.

en: Error: The table could not be added.
pl: Błąd: tabela nie może zostać dodana.

en: Error: The table could not be copied.
pl: Błąd: tabela nie mogła zostać skopiowna.

en: Error: The table could not be deleted.
pl: Błąd: tabela nie może zostać usunięta.

en: Error: The table could not be saved.
pl: Błąd: tabela nie może zostać zapisana.

en: Error: The tables from WP-Table Reloaded could not be imported.
pl: Błąd: tabele z WP-Table Reloaded nie mogą zostać zaimportowane.

en: Error: This bulk action is invalid!
pl: Błąd: ta akcja jest nieprawidłowa!

en: Error: This table could not be loaded!
pl: Błąd: ta tabela nie może zostać załadowana!

en: Error: You did not select any tables!
pl: Błą: nie wybrałeś żadnej tabeli!

en: Error: You did not select what to import from WP-Table Reloaded!
pl: Błąd: nie wybrałeś co ma zostać zaimportowane z WP-Table Reloaded!

en: Error: You did not specify a valid table ID.
pl: Błąd: nie zdefiniowałeś poprawnego ID tabeli.

en: Error: You selected to replace or append to an existing table, but did not select a table.
pl: Błąd: chcesz zamienić istniejącą tabelę, ale nie wybrałeś jej.

en: Export &#8220;%s&#8221;
pl: Eksportuj &#8220;%s&#8221;

en: Export Format
pl: Format eksportowanego pliku

en: Export Table
pl: Eksportuj tabelę

en: Export Tables
pl: Eksportuj tabele

en: Export a Table
pl: Eksportuj tabelę

en: Exporting a table allows you to use it in other programs, like spreadsheets applications.
pl: Eskportowanie tabel pozwala na użycie ich w innych programach takich jak arkusze kalkulacyjne.

en: Extra CSS Classes
pl: Dodatkowe klasy CSS

en: Features of the DataTables JavaScript library
pl: Opcje javascript tabeli (DataTables JavaScript library)

en: File URL
pl: Adres pliku

en: File Upload
pl: Wyślij plik

en: File on server
pl: Plik na serwerze

en: Finnish
pl: Fiński

en: For advanced use only.
pl: Tylko dla zaawansowanych użytkowników.

en: For example, you can insert things like text, images, or links into the table, or change the used table features. You can also insert, delete, move, hide, and swap columns and rows.
pl: Na przykład możesz wstawić do tabeli tekst, obrazki, inki, albo zmienić używane dodatki. Możesz również dodawać, usuwać, przenosić i zamieniać kolumny i wiersze.

en: For more information:
pl: Więcej informacji:

en: For technical information, please see the <a href="%s">documentation</a>.
pl: Aby uzyskać techniczne informacje, zobacz <a href="%s">dokumentację</a>.

en: For the JSON format, the table data and the table options are exported.
pl: Format JSON pozwala przechowywać zarówno zawartość tabeli jak i jej opcje.

en: For this, each table is given certain CSS classes that can be used as CSS selectors.
pl: W tym celu każda tabela otrzymuje określone klasy, które mogą być użyte przy stylowaniu.

en: French
pl: Francuski

en: Frequently Asked Questions
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: Frontend Options
pl: Opcje wyświetlania

en: Frontend Options influence the styling of tables in pages, posts, or text widgets, by defining which CSS code shall be loaded.
pl: Opcje wyświetlania wpływają na styl tabel na stronach, w postach lub widgetach tekstowych poprzez zdefiniowanie, który kod CSS powinien być ładowany.

en: German
pl: Niemiecki

en: Go to &#8220;Plugins&#8221; page
pl: Idź do &#8220;listy wtyczek&#8221;

en: Go to Dashboard
pl: Przejdź do panelu.

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Help and Support
pl: Pomoc

en: Help on combining cells
pl: Pomoc do łączenia komórek

en: Hi, my name is Tobias, I&#8217;m the developer of the TablePress plugin.
pl: Cześć, jestem Tobias i jestem autorem wtyczki TablePress.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide this message
pl: Ukryj tą wiadomość

en: Highlight a row while the mouse cursor hovers above it by changing its background color.
pl: Podświetlanie wiersza za pomocą zmiany jego tła po najechaniu na niego kursorem.

en: Horizontal Scrolling
pl: Przewijanie w poziomie

en: I already donated.
pl: Złożyłem już dotację.

en: I want to use TablePress in this language: %s
pl: Chcę używać TablePress w języku: %s

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: If WP-Table Reloaded is installed on this site, the &#8220;WordPress database&#8221; option is recommended.
pl: Jeśli wtyczka WP-Table Reloaded jest zainstalowana na tym blogu to zalecane jest wybranie opcji &#8220;Baza danych WordPress&#8221;.

en: If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s table, isn&#8217;t that worth a coffee or two? | If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s tables, isn&#8217;t that worth a coffee or two?
pl[0]: Jeśli wszystko działa i jesteś zadowolony z rezultatów zarządzania swoją tabelą, nie jest to warte kawy lub dwóch?
pl[1]: Jeśli wszystko działa i jesteś zadowolony z rezultatów zarządzania swoimi tabelami, nie jest to warte kawy lub dwóch?
pl[2]: Jeśli wszystko działa i jesteś zadowolony z rezultatów zarządzania swoimi tabelami, nie jest to warte kawy lub dwóch?

en: If you choose more than one table, the exported files will automatically be stored in a ZIP archive file.
pl: Możesz wybrać więcej niż jedną tabele. Eksportowane pliki zostaną umieszczone w archiwum ZIP.

en: If you do not find an answer there, please <a href="%s">open a new thread</a> in the WordPress Support Forums.
pl: Jeśli nie znalazłeś tam odpowiedzi, proszę <a href="%s">załóż nowy temat</a> na forum.

en: If you encounter any questions or problems, please visit the <a href="%1$s">FAQ</a>, the <a href="%2$s">documentation</a>, and the <a href="%3$s">Support</a> section on the <a href="%4$s">plugin website</a>.
pl: Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, lub będziesz miał pytanie - odwiedź <a href="%1$s">FAQ</a>, zobacz <a href="%2$s">dokumentację</a> i sekcję <a href="%3$s">Wsparcie</a> na <a href="%4$s">stronie wtyczki</a>.

en: If you like the new features and enhancements, <a href="%s">giving a donation</a> towards the further support and development of TablePress is recommended. Thank you!
pl: Jeśli lubisz nowe opcje i udogodnienia, zalecane jest <a href="%s">złożenie dotacji</a> na rzecz dalszego rozwoju i wsparcia wtyczki TablePress. Dzięki!

en: If you like the plugin, <a href="%1$s"><strong>a donation</strong></a> is recommended.
pl: Jeśli podoba Ci się ten plugin, proszę o <a href="%1$s"><strong>wsparcie</strong></a>.

en: If you like the plugin, <a href="%s"><strong>giving a donation</strong></a> is recommended.
pl: Jeśli wtyczka podoba Ci się, proszę <a href="%s"><strong>wesprzyj ją</strong></a>

en: If you want to import tables from another site, create a &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221; there and upload it below, after choosing &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221;.
pl: Jeśli chcesz zaimportować tabele z innej strony, utwórz tam &#8220;Plik zrzutu WP-Table Reloaded&#8221; (Dump File) i wyślij go za pomocą formularza poniżej po wybraniu opcji &#8220;Plik zrzutu WP-Table Reloaded&#8221;.

en: If you want to show your tables anywhere else in your theme, you can use a Template Tag function.
pl: Jeśli chcesz wyświetlić tabelę gdziekolwiek indziej w swoim motywie możesz użyć funkcji Template Tag.

en: Import Format
pl: Format importu

en: Import Source
pl: Źródło importu

en: Import Tables
pl: Importuj tabele

en: Import a Table
pl: Importuj tabelę

en: Import all tables and their settings from WP-Table Reloaded.
pl: Importuj wszystkie tabele razem z ich opcjami z WP-Table Reloaded.

en: Import data
pl: Zaimportuj dane

en: Import from WP-Table Reloaded
pl: Importuj z WP-Table Reloaded

en: Import of HTML files is not available on your server.
pl: Importowanie plików HTML nie jest dostępne na Twoim serwerze.

en: Import styling
pl: Importuj style

en: Import tables
pl: Importuj tabele

en: Import your tables from WP-Table Reloaded
pl: Zaimportuj swoje tabele z WP-Table Reloaded!

en: Imported from Manual Input
pl: Zaimportowane z ręcznego wprowadzenia

en: In the User Options, every TablePress user can choose the position of the plugin in his WordPress admin menu, and his desired plugin language.
pl: W opcjach użytkownika, każdy użytkownik TablePress możę wybrać pozycję wtyczki w swoim admin barze i język wtyczki.

en: Info
pl: Informacje

en: Information on available CSS selectors can be found in the <a href="%s">documentation</a>.
pl: Informacje o dostępnych selektorach CSS zawarte są w  <a href="%s">dokumentacji</a>.

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert Image
pl: Dodaj obrazek

en: Insert Link
pl: Dodaj link

[ctx: Insert Link dialog]
en: (no title)
pl: (brak tytułu)

[ctx: Insert Link dialog]
en: Add Link
pl: Dodaj link

[ctx: Insert Link dialog]
en: Insert/edit link
pl: Wstaw/edytuj link

[ctx: Insert Link dialog]
en: Link Text
pl: Tekst linku

[ctx: Insert Link dialog]
en: No matches found.
pl: Nie znaleziono powiązań.

[ctx: Insert Link dialog]
en: Update
pl: Aktualizuj

en: Insert Shortcode
pl: Wstaw shortcode

en: Insert a Table from TablePress
pl: Wstaw tabelę za pomocą TablePress

en: Insert into Post
pl: Dodaj do wpisu

en: Insert into Table
pl: Dodaj do tabeli

en: It is licensed as Free Software under GNU General Public License 2 (GPL 2).
pl: Wtyczka jest licencjonowana na zasadach Wolnego Oprogramowania GNU General Public License 2 (GPL 2).

en: It is recommended that you create a backup of the tables (by exporting the tables in the JSON format), in case you later change your mind.
pl: Zalecane jest utworzenie kopii zapasowej Twoich tabel (przez eksport do formatu JSON) na wypadek późniejszej zmiany zdania.

en: It is strongly recommended that you switch from WP-Table Reloaded to TablePress, which not only fixes many problems, but also has more and better features than WP-Table Reloaded.
pl: Mocno zalecana jest zmiana WP-Table Reloaded na TablePress, w który poprawiono wiele problemów, ale również dodano nowe opcje, których nie ma w WP-Table Reloaded.

en: Italian
pl: Włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Last Modified
pl: Ostatnio zmodyfikowana

en: Last Modified By
pl: Ostatnio zmodyfikowane przez

en: Latvian
pl: Łotewski

en: List of Tables
pl: Lista tabel

en: Load these &#8220;Custom CSS&#8221; commands to influence the table styling:
pl: Ładuj ten &#8220;niestandardowy CSS&#8221;, aby wpłynąć na wyświetlanie tabeli:

en: Manual Input
pl: Ręcznie

en: More Information and Documentation
pl: Więcej informacji i dokumentacja

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%1$s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
pl: Więcej informacji o TablePress możęsz znaleźć na <a href="%1$s">stronie pluginu</a> albo na jego stronie w <a href="%s">katalogu pluginów WordPress</a>.

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
pl: Więcej informacji o TablePress możesz znaleźć na <a href="%s">stronie wtyczki</a> lub w <a href="%s">katalogu wtyczek WordPress</a>.

en: No problem! I still hope you enjoy the benefits that TablePress adds to your site. If you should change your mind, you&#8217;ll always find the &#8220;Donate&#8221; button on the <a href="%s">TablePress website</a>.
pl: Nie ma problemu! Nadal mam nadzieję, że będziesz zadowolony z TablePress. Jeśli zmienisz zdanie zawsze możesz znaleźć przycisk &#8220;Dotacja&#8221; na <a href="%s">stronie TablePress</a>.

en: No tables found.
pl: Nie znaleziono żadnych tabel.

en: No, thanks. Don&#8217;t ask again.
pl: Nie, dzięki. Nie pytaj ponownie.

en: Note: Support for ZIP file creation seems not to be available on this server.
pl: Informacja: wsparcie dla tworzenia plików ZIP wydaje się niedostępne na tym serwerze.

en: Notice: Not all selected tables could be copied!
pl: Informacja: Nie wszystkie wybrane tabele mogą zostać skopiowane!

en: Notice: Not all selected tables could be deleted!
pl: Informacja: nie wszystkie wybrane tabele mogą zostać usunięte!

en: Number of Columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of Rows
pl: Liczba wierszy

en: On this screen, you can edit the content and structure of the table with the ID %s.
pl: Na tej stronie możesz edytować zawartość lub zmieniać strukturę tabeli o ID %s.

en: Options saved successfully, but &#8220;Custom CSS&#8221; was not saved to file.
pl: Opcje zapisane pomyślnie, ale &#8220;niestandardowy CSS&#8221; nie został zapisany do pliku.

en: Options saved successfully.
pl: Opcje pomyślnie zapisane.

en: Other Actions
pl: Inne działania

en: Pagination
pl: Stronnicowanie

en: Pagination Length Change
pl: Zmiana długości strony

en: Please also ask him to delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files from the server.
pl: Proszę, poproś go również o usunięcie Niestandardowego CSS dla TablePress z Twojego serwera.

en: Please click into the cell that you want to add a link to.
pl: Kliknij komórkę tabeli, w której chcesz umieścić link.

en: Please click into the cell that you want to add an image to.
pl: Kliknij komórkę tabeli, w której chcesz umieścić obrazek.

en: Please click into the cell that you want to edit using the &#8220;Advanced Editor&#8221;.
pl: Kliknij komórkę tabeli, którą chcesz zedytować używając &#8220;zaawansowanego edytora&#8221;.

en: Please follow the <a href="%s">migration guide</a> to move your tables and then deactivate WP-Table Reloaded!
pl: Zobacz a href="%s">poradnik migracji</a> aby przenieść się z WP-Table Reloaded!

en: Please note that invalid CSS code will be stripped, if it can not be corrected automatically.
pl: Zauważ, że nieprawidłowy kod CSS zostanie usunięty jeśli nie będzie mógł być poprawiony automatycznie.

en: Please provide this information in bug reports and support requests.
pl: W przypadku błędów lub prośby o pomoc, proszę załącz te informacje.

en: Please rate and review the plugin in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
pl: Proszę, oceń i skomentuj wtyczkę w <a href="%s">katalogu wtyczek WordPress</a>.

en: Please read the <a href="%s">release announcement</a> for more information.
pl: Proszę, przeczytaj <a href="%s">informacje o wydaniu</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: Please see the <a href="%s">documentation</a> for a list of these selectors and for styling examples.
pl: Zobacz <a href="%s">dokumentację</a>, aby dowiedzieć się więcej o tych klasach i przykładach ich użycia.

en: Plugin Language
pl: Język wtyczki

en: Plugin Options
pl: Opcje wtyczki

en: Plugin Purpose
pl: Przeznaczenie wtyczki

en: Plugin page
pl: Strona wtyczki

en: Polish
pl: Polski

en: Preview
pl: Podgląd

en: Print Table Description
pl: Pokazuj opis tabeli

en: Print Table Name
pl: Pokazuj nazwę tabeli

en: Proceed without saving &#8220;Custom CSS&#8221; to a file
pl: Kontunuuj bez zapisywania &#8220;niestandardowego CSS&#8221; do pliku

en: Proceed without saving a file
pl: Kontynuuj bez zapisywania pliku

en: Regularly exporting tables is also recommended as a backup of your data.
pl: Regularne eksporty zalecane jako kopie zapasowe Twoich danych.

en: Repeat this to add the keyword to all cells that shall be connected.
pl: Powtórz tą czynność, aby dodać słowo kluczowe do wszystkich komórek, które chcesz połączyć.

en: Replace existing table
pl: Zamień istniejącą tabelę

en: Row Hover Highlighting
pl: Podświetlenie wierszy po najechaniu

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Save Changes
pl: Zapisz

en: Saving failed
pl: Błąd zapisu

en: Saving successful
pl: Zapisano pomyślnie

en: Search Tables
pl: Szukaj tabel

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
pl: Przeszukaj wyniki dla &#8220;%s&#8221;

en: Search/Filtering
pl: Wyszukiwanie/filtrowanie

en: Select all
pl: Zaznacz wszystkie

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: Select:
pl: Wybierz:

en: Selected columns
pl: Wybrane kolumny

en: Selected rows
pl: Wybrane wiersze

en: Server Path to file
pl: Ścieżka na serwerze do pliku

en: Show
pl: Pokaż

en: Show %s rows per page.
pl: Pokaż %s wierszy na stronę.

en: Show Shortcode
pl: Pokaż shortcode

en: Show a preview of &#8220;%s&#8221;
pl: Pokaż podgląd &#8220;%s&#8221;

en: Show the table description %s the table.
pl: Opis  tabeli powiniem pojawiać się %s tabeli.

en: Show the table name %s the table.
pl: Nazwa tabeli powinna pojawiać się %s tabeli.

en: Sincerly, Tobias
pl: Pozdrawiam serdecznie, Tobias

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Sort ascending
pl: Sortowanie rosnąco

en: Sort descending
pl: Sortowanie malejąco

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Special Thanks go to:
pl: Specjalne podziękowania dla:

en: Support
pl: Wsparcie

en: Support TablePress with your donation!
pl: Wesprzyj TablePress dotacją!

en: Support the plugin with your <a href="%s">donation</a>!
pl: <a href="%s">Wesprzyj plugin</a>!

en: Sure, I&#8217;ll buy you a coffee and support TablePress!
pl: Jasne, kupię Ci kawę i wesprę TablePress!

en: Table
pl: Tabela

en: Table Content
pl: Zawartość

en: Table Foot Row
pl: Wiersz w stopce tabeli

en: Table Head Row
pl: Wiersz nagłówkowy tabeli

en: Table ID
pl: ID tabeli

en: Table Information
pl: Informacje o tabeli

en: Table Manipulation
pl: Operacje na tabeli

en: Table Name
pl: Nazwa tabeli

en: Table Options
pl: Opcje tabeli

en: Table cells can span across more than one column or row.
pl: Komórki tabeli mogą rozciągać się na więcej niż jeden wiersz lub kolumnę.

en: Table to replace or append to
pl: Tabela do zmiany lub dodania wierszy

en: TablePress Feature: Import from WP-Table Reloaded
pl: Opcja TablePress: importowanie z WP-Table Reloaded

en: TablePress Feature: Moving rows and columns
pl: Opcja TablePress: Dodawanie wierszy i kolumn

en: TablePress Help
pl: Pomoc

en: TablePress Table
pl: Tabela TablePress

en: TablePress allows you to create and manage tables in the admin area of WordPress.
pl: TablePress pozwala na tworzenie i zarządzanie tabelami z poziomu panelu administratora WordPress.

en: TablePress can import tables from existing data, like from a CSV, XLS, or XLSX file from a spreadsheet application (e.g. Excel), an HTML file resembling a webpage, or its own JSON format.
pl: TablePress może zaimportować tabele z zawartością z pliku CSV arkusza kalkulacyjnego (np. Excel), pliku XLS lub XLSX, HTML lub własnego formatu JSON .

en: TablePress enables you to create and manage tables in your posts and pages, without having to write HTML code, and it adds valuable functions for your visitors.
pl: TablePress pozwala na tworzenie i zarządzanie tabelami w Twoich postach i stronach bez konieczności zapisywania ich w HTML, oraz dodaje cenne opcje dla czytelnika.

en: TablePress has several options which affect the plugin&#8217;s behavior in different areas.
pl: TablePress posiada kilka opcji wpływających na to jak wtyczka będzie zachowywać się w różnych miejscach.

en: TablePress shall be shown in this section of my admin menu: %s
pl: TablePress powinien wyświetlać się w sekcji %s mojego menu admina (admin bar)

en: TablePress was uninstalled successfully.
pl: TablePress został pomyślnie usunięty.

en: Tables
pl: Tabele

en: Tables can be styled by changing and adding CSS commands.
pl: Wygląd tabeli może być zmieniony dzięki CSS.

en: Tables may contain text, numbers and even HTML (e.g. to include images or links).
pl: Tabele mogą zawierać tekst, cyfry, a nawet HTML (np. do wstawiania obrazków albo linków).

en: Tables to Export
pl: Tabele do eksportu

en: Thank you for updating to TablePress %s!
pl: Dzięki za zaktualizowanie TablePress do wersji %s!

en: Thank you for using <a href="http://tablepress.org/">TablePress</a>.
pl: Dziękuję za używanie <a href="http://tablepress.org/">TablePress</a>.

en: Thank you for using TablePress for the first time!
pl: Dziękuję za użycie TablePress po raz pierwszy!

en: Thank you to all donors, contributors, supporters, reviewers and users of the plugin!
pl: Dzięki wszystkim ofiarodawcom, współtwórcom, oceniającym i używającym wtyczki!

en: Thank you very much! Your donation is highly appreciated. You just contributed to the further development of TablePress!
pl: Dziękuję bardzo! Jestem bardzo wdzięczny za Twoją dotację! Właśnie przyczyniłeś się do dalszego rozwoju TablePress!

en: Thanks for using it! You&#8217;ve installed TablePress over a month ago.
pl: Dzięki za używanie wtyczki! Zainstalowałeś TablePress ponad miesiąc temu.

en: Thanks to the translators:
pl: Podziękowania dla tłumaczów:

en: The Media Library will open, where you can select or upload the desired image or enter the image URL.
pl: Otworzona zostania Biblioteka mediów, gdzie będziesz mógł wybrać lub dodać obrazek (albo dodać link do obrazka).

en: The Table ID &#8220;0&#8221; is not supported. Please enter a different Table ID!
pl: ID &#8220;0&#8221; nie jest obsługiwane. Proszę podaj inny ID!

en: The Table ID can only consist of letters, numbers, hyphens (-), and underscores (_).
pl: ID może zawierać jedynie litery, cyfry, myśliki (-) i podkreślenia (_).

en: The Table ID field can not be empty. Please enter a Table ID!
pl: Pole ID tabeli nie może być puste. Proszę, podaj ID!

en: The Table Preview could not be loaded.
pl: Podgląd tabeli nie może zostać załadowany.

en: The Table Preview is being loaded...
pl: Ładowanie podglądu tabeli...

en: The WP-Table Reloaded &#8220;Custom CSS&#8221; was imported successfully.
pl: &#8220;Niestandardowy CSS&#8221; WP-Table Reloaded został zaimportowany pomyślnie.

en: The background colors of consecutive rows shall alternate.
pl: Tła kolejnych wierszy będą zmieniane naprzemiennie.

en: The changes to this table were not saved yet and will be lost if you navigate away from this page.
pl: Tabela nie została zapisana i wszystkie zmiany zostaną utracone jeśli wyjdziesz z tej strony.

en: The copied table has the table ID &#8220;%s&#8221;.
pl: Skopiowana tabela otrzymała ID &#8220;%s&#8221;.

en: The entered value in the field &#8220;Extra CSS classes&#8221; is invalid.
pl: Wartość wpisana w pole &#8220;Dodatkowe klasy CSS&#8221; jest nieprawidłowa.

en: The entered value in the field &#8220;Pagination Entries&#8221; is not a number.
pl: Wartość wpisana w pole &#8220;Ilość wpisów na stronę&#8221; nie jest liczbą.

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not available or visible in this preview!
pl: Opcje DataTables JavaScript library nie są widoczne ani dostępne w tym podglądzie.

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not visible in this preview!
pl: Dodatki JavaScript także nie są wyświetlane ani dostępne w tym podglądzie!

en: The first row of the table is the table header.
pl: Pierwszy wiersz tabeli jest wierszem nagłówkowym.

en: The imported file contains errors:
pl: Zaimportowany plik zawiera błędy:

en: The last row of the table is the table footer.
pl: Ostatni wiersz tabeli jest wierszem-stopką.

en: The name or title of your table.
pl: Nazwa albo tytuł Twojej tabeli.

en: The number of columns in your table.
pl: Liczba kolumn w Twojej tabeli.

en: The number of rows in your table.
pl: Liczba wierszy w Twojej tabeli.

en: The plugin ships with default CSS stylesheets, which can be customized with own code or replaced with other stylesheets.
pl: Wtyczka ma swoje domyślne style CSS, które mogą być zmodyfikowane lub zamienione innymi stylami.

en: The preview could not be loaded.
pl: Podgląd nie może być załadowany

en: The table could not be loaded.
pl: Ta tabela nie może zostać załadowana

en: The table was added successfully.
pl: Tabela została pomyślnie dodana.

en: The table was copied successfully. | The tables were copied successfully.
pl[0]: Tabela została pomyślnie skopiowana.
pl[1]: Tabele zostały pomyślnie skopiowane.
pl[2]: Tabele zostały pomyślnie skopiowane.

en: The table was deleted successfully. | The tables were deleted successfully.
pl[0]: Tabela została pomyślnie usunięta.
pl[1]: Tabele zostały pomyślnie usunięte.
pl[2]: Tabele zostały pomyślnie usunięte.

en: The table was imported successfully from WP-Table Reloaded.
pl: Tabela została pomyślnie zaimportowana z WP-Table Reloaded.

en: The table was imported successfully.
pl: Tabela została pomyślnie zaimportowana.

en: The table was saved successfully, and the table ID was changed.
pl: Tabela ze zmienionym ID została pomyślnie zapisana.

en: The table was saved successfully, but the table ID could not be changed!
pl: Tabela została pomyślnie zapisana, ale ID nie mogło zostać zmienione!

en: The table was saved successfully.
pl: Tabela została pomyślnie zapisana.

en: The tables were imported successfully from WP-Table Reloaded.
pl: Tabele z WP-Table Reloaded zostały pomyślnie zaimportowane.

en: The tables were imported successfully.
pl: Tabele zostały pomyślnie zaimportowana.

en: The value for the number of columns is invalid!
pl: Liczba kolumn jest nieprawidłowa!

en: The value for the number of rows is invalid!
pl: Liczba wierszy jest nieprawidłowa!

en: Then you can edit your data or change the structure of your table (e.g. by inserting, deleting, moving, or swaping rows or columns or sorting them) and select specific table features like alternating row colors or whether to print the name or description, if you want.
pl: Później możesz edytować lub zmieniać strukturę swojej tabeli (np. poprzez dodawanie, usuwanie, przenoszenie lub zamianę wierszy lub kolum bądź sortowanie ich) i wybrać dodatki do tabeli takie jak różne kolory wierszy czy też wyświetlić jej nazwę lub opis.

en: These features and options are only available, when the &#8220;%1$s&#8221; checkbox in the &#8220;%2$s&#8221; section is checked.
pl: Te dodatki i opcje są dostępnie jedynie kiedy &#8220;%1$s&#8221; w sekcji &#8220;%2$s&#8221; jest zaznaczony.

en: This field can only contain letters, numbers, spaces, hyphens (-), and underscores (_).
pl: To pole może zawierać jedynie litery, cyfry, myślniki (-) i podkreślenia (_).

en: This field must contain a positive number.
pl: To pole musi zawierać liczbę większą od zera.

en: This is NOT the place to enter <a href="%s">Custom CSS</a> code!
pl: To NIE JEST pole do dodawania <a href="%s">niestandardowego CSS</a>!

en: This is a list of all available tables.
pl: To jest lista wszystkich dostępnych tabel.

en: This is a list of your tables.
pl: To jest lista Twoich tabel

en: This is a preview of your table.
pl: To jest podgląd Twojej tabeli

en: This means that you either let the plugin create an empty table for you or that you load an existing table from either a CSV, HTML, JSON, XLS, or XLSX file.
pl: To znaczy, że możesz stworzyć pustą tabelę albo załadować istniejącą z pliku CSV, HTML, JSON, XLS lub XLSX.

en: This plugin was written and developed by <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.
pl: Autorem wtyczki jest <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.

en: Those will ask you for the necessary information and and corresponding HTML code will be added to the cell automatically.
pl: Dzięki przyciskom zdefiniujesz wymagane informacje, a kod HTML będzie automatycznie dodany do komórki.

en: To add a new table, enter its name, a description (optional), and the number of rows and columns into the form below.
pl: Aby dodać nową tabelę wpisz w formularzu poniżej jej nazwę, opis (opcjonalnie) i numer wierszy oraz kolumn.

en: To combine adjacent cells in a column, add the keyword <code>#rowspan#</code> to the cell below the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
pl: Aby połączyć sąsiednie komórki w kolumnie dodaj słowo kluczowe <code>#rowspan#</code> do komórki poniżej komórki z porządaną zawartością połączonych komórek za pomocą przycisku.

en: To combine adjacent cells in a row, add the keyword <code>#colspan#</code> to the cell to the right of the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
pl: Aby połączyć sąsiednie komórki w wierszu dodaj słowo kluczowe <code>#colspan#</code> do komórki na prawo od komórki z porządaną zawartością połączonych komórek za pomocą przycisku.

en: To combine cells within a column, click into the cell below the cell that has the content the combined cells shall have.
pl: Aby połączyć komórki w kolumnie, kliknij w komórce poniżej komórki, która ma porządaną zawartość (będą ją zawierały połączone komórki).

en: To combine cells within a row, click into the cell to the right of the cell that has the content the combined cells shall have.
pl: Aby połączyć komórki w wierszy, kliknij w komórce na prawo od komórki, która ma porządaną zawartość (będą ją zawierały połączone komórki).

en: To easily add a link or an image to a cell, use the provided buttons.
pl: Aby dodać link lub obrazek do komórki tabeli, użyj przycisku.

en: To embed this table into a post or page, use this Shortcode:
pl: Aby wstawić tą tabelę do wpisu albo strony użyj shortcode:

en: To export, select the tables and the desired export format.
pl: Aby wyeksportować, zaznacz tabele i format pliku.

en: To import a table, select and enter the import source in the following form.
pl: Aby zaimportować tabelę, wybierz i uzupełnij źródło importu w poniższym formularzu.

en: To import all tables from a WP-Table Reloaded installation, choose the relevant import source below.
pl: Aby zaimportować wszystkie tabele z WP-Table Reloaded wybierz odpowiednie źródło poniżej.

en: To insert a table into a page, post, or text widget, copy its Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
pl: Aby dodać tabelę do wpisu, strony albo widgetu tekstowego, skopiuj shortcode %s i wklej do w odpowiednie miejsce w edytorze.

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
pl: Aby dodać tabelę do wpisu, strony albo widgetu tekstowego skopiuj shortcode %s i wklej go w odpowiednie miejsce w edytorze.

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it into the editor.
pl: Aby wstawić tabelę we wpis, stronę lub widget, skopiuj shortcode %s i wklej do w odpowiednie miejsce w edytorze.

en: To proceed without trying to save the &#8220;Custom CSS&#8221; to a file, click the button below.
pl: Aby kontynuować bez prób zapisywania &#8220;niestandardowego CSS&#8221; do pliku, kliknij przycisk poniżej.

en: To try again with the same method that you use for updating plugins or themes, please fill out the &#8220;%s&#8221; form below.
pl: Aby spróbować ponownie tą samą metodą, którą używasz do aktualizacji wtyczek lub motywów, wypełnij formularz &#8220;%s&#8221; poniżej.

en: To use the Table Manipulation features, JavaScript needs to be enabled in your browser.
pl: Aby użyć dodatków do operacji na tabeli musisz mieć włączoną w przeglądarce obsługę JavaScript.

en: Tobias Bäthge, developer of TablePress
pl: Tobias Bäthge, autor TablePress

en: Top-Level (bottom)
pl: Najwyższy poziom (dół)

en: Top-Level (middle)
pl: Najwyższy poziom (środek)

en: Top-Level (top)
pl: Najwyższy poziom (góra)

en: Try to automatically convert the &#8220;Custom CSS&#8221; code from the &#8220;Plugin Options&#8221; screen of WP-Table Reloaded.
pl: Spróbuj automatycznie skonwertować kod &#8220;niestandardowego CSS&#8221; z &#8220;Opcji wtyczki&#8221; WP-Table Reloaded.

en: Turkish
pl: Turecki

en: URL
pl: Adres

en: Unfortunately, these can not be used in tables with combined cells.
pl: Niestety ta opcja nie może być używa w tabeli z połączonymi komórkami.

en: Uninstall TablePress
pl: Usuń TablePress

en: Uninstalling <strong>will permanently delete</strong> all TablePress tables and options from the database.
pl: Deinstalacja <strong>trwale usunie</strong> wszystkie dane TablePress i ustawienia z bazy danych.

en: Usage
pl: Używanie

en: Use DataTables
pl: Użyj DataTables

en: Use the following features of the DataTables JavaScript library with this table:
pl: Użyj poniższych dodatków DataTables JavaScript library do tej tabeli:

en: User Options
pl: Opcje użytkownika

en: WP-Table Reloaded Dump File
pl: Plik zrzutu WP-Table Reloaded

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: WordPress Default (currently %s)
pl: Domyślny WordPress (obecnie %s)

en: WordPress database
pl: Baza danych WordPress

en: XLS - Microsoft Excel 97-2003 (experimental)
pl: XLS - Microsoft Excel 97-2003 (funkcja eksperymentalna)

en: XLSX - Microsoft Excel 2007-2013 (experimental)
pl: XLSX - Microsoft Excel 2007-2013 (funkcja eksperymentalna)

en: You are now seeing the copied table, which has the table ID &#8220;%s&#8221;.
pl: Aktualnie widzisz skopiowaną tabelę, która ma ID &#8220;%s&#8221;.

en: You can also choose to import it as a new table, to replace an existing table, or to append the rows to an existing table.
pl: Możesz równiesz wybrać import jako nowa tabela, zamiana dla istniejącej tabeli lub dołączyć wiersze do istniejącej tabeli.

en: You can also click the &#8220;%s&#8221; button in the editor toolbar to select and insert a table.
pl: Możesz również kliknąć przycisk &#8220;%s&#8221; w pasku edytora, aby wybrać i wstawić tabelę.

en: You can also import existing tables from the WP-Table Reloaded plugin below.
pl: Poniżej możesz również zaimportować istniejące tabele z wtyczki WP-Table Reloaded.

en: You can always change the name, description, and size of your table later.
pl: Nazwę, opis oraz rozmiar tabeli można zmienić później.

en: You can get styling examples from the <a href="%s">FAQ</a>.
pl: Możesz zobaczyć przykłady stylizacji w <a href="%s">FAQ</a>.

en: You can import multiple tables by placing them in a ZIP file.
pl: Możesz zaimportować wiele tabel tworząc plik ZIP z nimi.

en: You can import your existing tables and &#8220;Custom CSS&#8221; from WP-Table Reloaded into TablePress.
pl: Możesz zaimportować Twoje istniejące tabele oraz ich &#8220;niestandardowy CSS&#8221; z WP-Table Reloaded do TablePress.

en: You can not add colspan to the first column!
pl: Nie możesz połączyć kolumn w pierwszej kolumnie!

en: You can not add rowspan to the first row!
pl: Nie możesz połączyć wierszy w pierwszym wierszu!

en: You can not connect cells into the table head row!
pl: Nie możesz połączyć komórek w wierszu nagłówkowym tabeli!

en: You can not connect cells out of the table foot row!
pl: Nie możesz połączyć komórek w stopce tabeli

en: You can not delete all table columns!
pl: Nie możesz usunąć wszystkich kolumn w tabeli!

en: You can not delete all table rows!
pl: Nie możesz usunąć wszystkich wierszy w tabeli!

en: You can select multiple tables by holding down the &#8220;Ctrl&#8221; key (Windows) or the &#8220;Command&#8221; key (Mac).
pl: Możesz wybrać wiele tabel jeśli zaznaczać będziesz je z wciśniętym klawiszem &#8220;Ctrl&#8221; (Windows) albo &#8220;Command&#8221; (Mac).

en: You can then enter the Link URL and Text or choose an existing page or post.
pl: Możesz wpisać adres i tekst odnośnika, lub wybrać stronę albo post.

en: You can then show the tables in your posts, on your pages, or in text widgets by using a Shortcode.
pl: Tabele możęsz wyświetlać w postach, na stronach albo w widgetach tekstowych za pomocą shortcode.

en: You did not select any columns!
pl: Nie wybrałeś żadnych kolumn!

en: You did not select any rows!
pl: Nie wybrałeś żadnych wierszy!

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
pl: Nie masz uprawnień, aby uzyskać dostęp do tej strony.

en: You have activated the plugin WP-Table Reloaded, which can not be used together with TablePress.
pl: Aktywowałeś wtyczkę WP-Table Reloaded, która nie może być używana razem z TablePress.

en: You may insert a table into a post or page here.
pl: Tutaj możesz dodać tabelę do postu albo strony.

en: You may now also delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files in the <code>wp-content</code> folder.
pl: Możesz teraz usunąć również Niestandardowy CSS z folderu <code>wp-content</code> na serwerze.

en: You may now ask the network admin to delete the plugin&#8217;s folder <code>tablepress</code> from the server, if no other site in the network uses it.
pl: Możesz teraz zapytać administratowa Twojej instalacji multisite, aby usunąć folder wtyczki: <code>tablepress</code> z serwera FTP, jeśli żadna inna strona nie będzie go używać.

en: You may now manually delete the plugin&#8217;s folder <code>tablepress</code> from the <code>plugins</code> directory on your server or use the &#8220;Delete&#8221; link for TablePress on the WordPress &#8220;Plugins&#8221; page.
pl: Możesz teraz manualnie usunąć pliki wtyczki z folderu <code>tablepress</code> z Twojego serwera FTP lub użyć linka &#8220;Usuń&#8221; na liście wtyczek w Panelu WordPress.

en: You should <a href="%s">add</a> a table to get started!
pl: Powinieneś <a href="%s">dodać</a> tabelę, aby zacząć!

en: You should <a href="%s">add</a> or <a href="%s">import</a> a table to get started!
pl: Powinieneś <a href="%s">dodać</a> lub <a href="%s">zaimportować</a> tabelę, aby zacząć!

en: You should <a href="%s">import</a> a table to get started!
pl: Powinieneś <a href="%s">zaimportować</a> tabelę, aby zacząć!

en: You should add or import a table on the TablePress screens to get started!
pl: Powinieneś dodać zalbo zaimportować tabelę, aby zacząć!

en: You will manually need to remove the plugin&#8217;s files from the plugin folder afterwards.
pl: Po wszystkim będziesz musiał ręcznie usunąć pliki wtyczki z serwera FTP.

en: Your &#8220;Custom CSS&#8221; will then be loaded inline.
pl: Twój &#8220;niestandardowy CSS&#8221; będzie ładował się przy znacznikach (inline)

en: Your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files have been deleted automatically.
pl: Twój &#8220;niestandardowy CSS&#8221; został usunięty automatycznie.

en: ZIP file
pl: Plik ZIP

en: above
pl: powyżej

en: below
pl: poniżej

[ctx: bulk action]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: bulk action]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: bulk action]
en: Export
pl: Eksportuj

[ctx: button]
en: Download Export File
pl: Pobierz eksportowany plik

[ctx: button]
en: Import
pl: Importuj

[ctx: button]
en: Import from WP-Table Reloaded
pl: Importuj z WP-Table Reloaded

en: in a column (rowspan)
pl: w kolumnach (rowspan)

en: in a row (colspan)
pl: w wierszach (colspan)

[ctx: navigation bar]
en: Export
pl: Eksport

[ctx: row action]
en: Export
pl: Eksportuj
