TablePress 1.0 - en to fi translation catalogue (415 entries)

en: Thank you for using <a href="http://tablepress.org/">TablePress</a>.
fi: Kiitos kun käytät <a href="http://tablepress.org/">TablePressiä</a>.

en: Support the plugin with your <a href="%s">donation</a>!
fi: Tue lisäosaa <a href="%s">lahjoittamalla</a>!

en: ; (semicolon)
fi: ; (puolipiste)

en: , (comma)
fi: , (pilkku)

en: \t (tabulator)
fi: \t (tabulaattori)

en: The imported file contains errors:
fi: Tuotu tiedosto sisältää virheitä:

en: <!-- The table with the ID %s is empty! -->
fi: <!-- Taulukko, jonka ID on %s on tyhjä! -->

en: Edit
fi: Muokkaa

en: TablePress Help
fi: TablePress Tuki

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%1$s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
fi: Lisää tietoa TablePressistä on <a href="%1$s">Lisäosan&#8217;s sivulla</a> tai sen sivulla <a href="%s">WordPressin lisäosahakemistossa</a>.

en: For technical information, please see the <a href="%s">documentation</a>.
fi: Teknisiä tietoja varten, katso <a href="%s">dokumentointi</a>.

en: <a href="%1$s">Support</a> is provided through the <a href="%2$s">WordPress Support Forums</a>.
fi: <a href="%1$s">Tukea</a> on saatavilla <a href="%2$s">WordPressin Tukifoorumeilla</a>.

en: Before asking for support, please carefully read the <a href="%s">Frequently Asked Questions</a>, where you will find answers to the most common questions, and search through the forums.
fi: Ennen kuin kysyt tukea, luethan huolellisesti <a href="%s">Usein Kysytyt Kysymykset</a>, mistä löydät vastaukset yleisimpiin kysymyksiin. Selaa myös foorumia.

en: If you like the plugin, <a href="%1$s"><strong>a donation</strong></a> is recommended.
fi: Jos pidät lisäosasta, <a href="%1$s"><strong>lahjoittaminen</strong></a> on suositeltavaa.

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: Do you really want to delete this table? | Do you really want to delete these tables?
fi[0]: Haluatko todella poistaa taulukon?
fi[1]: Haluatko todella poistaa taulukot?

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Table
fi: Taulukko

en: Insert a Table from TablePress
fi: Lisää taulukko TablePressistä

en: TablePress Table
fi: TablePress taulukko

en: TablePress Plugin page
fi: TablePress lisäosasivu

en: Plugin page
fi: Lisäosasivu

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: FAQ
fi: UKK

en: Plugin Documentation
fi: Lisäosan Dokumentointi

en: Documentation
fi: Dokumentointi

en: Support
fi: Tuki

en: Support TablePress with your donation!
fi: Tue TablePressiä lahjoituksella!

en: Donate
fi: Lahjoita

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole oikeutta tälle sivulle.

en: German
fi: Saksa

en: English
fi: Englanti

en: Spanish
fi: Espanja

en: French
fi: Ranska

en: Polish
fi: Puola

en: Slovak
fi: Slovakia

en: Chinese (Simplified)
fi: Kiina (Yksinkertaistettu)

en: All Tables
fi: Kaikki taulukot

en: Add New Table
fi: Lisää taulukko

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Edit Table
fi: Muokkaa taulukkoa

en: Import a Table
fi: Tuo taulukko

[ctx: navigation bar]
en: Import
fi: Tuo

en: Export a Table
fi: Vie taulukko

[ctx: navigation bar]
en: Export
fi: Vie

en: Plugin Options
fi: Lisäosan asetukset

en: About
fi: Tietoa

en: About TablePress
fi: Tietoa TablePressistä

en: Imported from Manual Input
fi: Tuotu manuaalisesta syötöstä

en: The preview could not be loaded.
fi: Esikatselua ei voitu ladata.

en: Preview
fi: Esikatselu

en: The table could not be loaded.
fi: Taulukkoa ei voitu ladata.

en: TablePress was uninstalled successfully.
fi: TablePress poistettiin onnistuneesti.

en: All tables, data, and options were deleted.
fi: Kaikki taulukot, data ja asetukset poistettiin.

en: You may now ask the network admin to delete the plugin's folder <code>tablepress</code> from the server, if no other site in the network uses it.
fi: Sinun täytyy ehkä kysyä palvelimen ylläpitäjää poistamaan lisäosan kansio <code>tablepress</code> palvelimelta, jos mikään muu sivu ei käytä sitä.

en: You may now manually delete the plugin's folder <code>tablepress</code> from the <code>plugins</code> directory on your server or use the &#8220;Delete&#8221; link for TablePress on the WordPress &#8220;Plugins&#8221; page.
fi: Sinun täytyy manuaalisesti poistaa lisäosan kansio <code>tablepress</code> <code>plugins</code>- kansiosta tai käyttää &#8220;Delete&#8221; linkkiä TablePressille Wordpress  &#8220;Plugins&#8221; sivulla.

en: Your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files have been deleted automatically.
fi: Sinun TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; tiedostot on poistettu automaattisesti.

en: Please also ask him to delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files from the server.
fi: Pyydä häntä myös poistamaan TablePress &#8220;Custom CSS&#8221;-tiedostot palvelimelta.

en: You may now also delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files in the <code>wp-content</code> folder.
fi: Voit nyt poistaa TablePress &#8220;Custom CSS&#8221;- tiedostot <code>wp-content</code> kansiosta.

en: Go to &#8220;Plugins&#8221; page
fi: Mene &#8220;Lisäosat&#8221; sivulle

en: Go to Dashboard
fi: Mene Ohjausnäkymään

en: Uninstall TablePress
fi: Poista TablePress

en: This is a preview of your table.
fi: Tämä on esikatselu.

en: Because of CSS styling, the table might look different on your page!
fi: Riippuen CSS- tyylistä, taulukko saattaa näyttää erilaiselta sivullasi

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not visible in this preview!
fi: DataTables JavaScript- kirjasto ei näy tässä esikatselussa.

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it into the editor.
fi: Lisätäksesi taulukon sivulle, artikkeliin tai vimpaimeen, kopioi Shortcode  %s ja lisää se tekstimuokkaimeen.

en: %s ago
fi: %s sitten

en: (no name)
fi: (ei nimeä)

en: Copy of %s
fi: Kopio %s

en: Plugin Purpose
fi: Lisäosan Tarkoitus

en: Usage
fi: Käyttö

en: More Information and Documentation
fi: Lisää tietoa ja dokumentointia

en: Help and Support
fi: Apu ja tuki

en: Author and License
fi: Lisenssitiedot

en: Credits and Thanks
fi: Kiitokset

en: Debug and Version Information
fi: Debuggaus ja versiotiedot

en: TablePress allows you to create and manage tables in the admin area of WordPress.
fi: TablePress antaa sinun luoda ja hallita taulukoita ylläpitoalueella WordPressissä.

en: Tables may contain text, numbers and even HTML (e.g. to include images or links).
fi: Taulukot voivat sisältää tekstiä, numeroita ja HTML-tageja (esim. kuvia tai linkkejä)

en: You can then show the tables in your posts, on your pages, or in text widgets by using a Shortcode.
fi: Voit näyttää taulukot artikkeleissasi, sivuillasi tai tekstivimpaimissa käyttäen Shortcodea.

en: If you want to show your tables anywhere else in your theme, you can use a Template Tag function.
fi: Jos haluat näyttää taulukot missä tahansa muualla teemassasi, voit käyttää Template Tag- funktiota.

en: At first, you should add or import a table.
fi: Aluksi sinun pitäisi lisätä tai tuoda taulukko.

en: This means that you either let the plugin create an empty table for you or that you load an existing table from either a CSV, HTML, or JSON file.
fi: Tämä tarkoittaa sitä, että voit luoda tyhjän taulukon lisäosalla, tai voit ladata olemassaolevan taulukon CVS, HTML tai JSON- tiedostosta.

en: Then you can edit your data or change the structure of your table (e.g. by inserting, deleting, moving, or swaping rows or columns or sorting them) and select specific table features like alternating row colors or whether to print the name or description, if you want.
fi: Sitten voit muokata tai vaihtaa taulukon rakennetta (esim. lisäämällä, poistamalla, siirtämällä tai vaihtamalla rivejä tai sarakkeita, tai järjestää niitä) ja valita erityisiä taulukko-ominaisuuksia kuten vaihtaa rivien värejä tai näytettävän tiedon.

en: To easily add a link or an image to a cell, use the provided buttons.
fi: Voit käyttää annettuja näppäimiä lisätäksesi helposti linkin tai kuvan taulukkoalkioon.

en: Those will ask you for the necessary information and and corresponding HTML code will be added to the cell automatically.
fi: Sinulta kysytään tarvittavat tiedot ja toimiva HTML-koodi lisätään alkioon automaattisesti.

en: To insert a table into a page, post, or text widget, copy its Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
fi: Lisätäksesi taulukon sivulle, artikkeliin tai vimpaimeen, kopioi Shortcode %s ja liitä se haluttuun paikkaan tekstimuokkaimessa.

en: You can also click the &#8220;%s&#8221; button in the editor toolbar to select and insert a table.
fi: Voit myös klikata &#8220;%s&#8221;- näppäintä tekstimuokkaimen työkalupalkissa lisätäksesi taulukon.

en: Tables can be styled by changing and adding CSS commands.
fi: Taulukoiden tyyliä voi muuttaa vaihtamalla ja lisäämällä CSS- komentoja.

en: The plugin ships with default CSS stylesheets, which can be customized with own code or replaced with other stylesheets.
fi: Lisäosan mukana tulee oletus CSS tyyli, jota voi muokata tai korvata toisella tyylillä.

en: For this, each table is given certain CSS classes that can be used as CSS selectors.
fi: Tässä jokaisella taulukolla on CSS- luokka, jota voi käyttää CSS valitsimena.

en: Please see the <a href="%s">documentation</a> for a list of these selectors and for styling examples.
fi: Katso <a href="%s">dokumentaatio</a> valitsinlistalle ja tyyliesimerkeille.

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
fi: Lisää tietoa TablePressistä on <a href="%1$s">Lisäosan&#8217;s sivulla</a> tai sen sivulla <a href="%s">WordPressin lisäosahakemistossa</a>.

en: This plugin was written and developed by <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.
fi: Tämän lisäosan suunnitteli ja kirjoitti <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.

en: It is licensed as Free Software under GNU General Public License 2 (GPL 2).
fi: Se on lisensoitu ilmaisena ohjelmana GNU General Public License 2 (GPL 2):n mukaan.

en: If you like the plugin, <a href="%s"><strong>giving a donation</strong></a> is recommended.
fi: Jos pidät lisäosasta, <a href="%1$s"><strong>lahjoittaminen</strong></a> on suositeltavaa.

en: Please rate and review the plugin in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
fi: Voit arvioida lisäosan <a href="%s">WordPress lisäosahakemistossa</a>.

en: Donations and good ratings encourage me to further develop the plugin and to provide countless hours of support. Any amount is appreciated! Thanks!
fi: Lahjotiukset ja hyvät arvostelut rohkaisevat minua kehittämään lisosaa ja antamaan lukuisia tunteja tukea. Jokaista lahjoitusta arvostetaan!

en: <a href="%s">Support</a> is provided through the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
fi: <a href="%s">Tukea</a> on tarjolla <a href="%s">WordPress tukifoorumeilla.</a>.

en: If you do not find an answer there, please <a href="%s">open a new thread</a> in the WordPress Support Forums.
fi: Jos et löydä sieltä vastausta, <a href="%s">aloita uusi keskustelu</a> WordPress tukifoorumeilla.

en: Please provide this information in bug reports and support requests.
fi: Liitä tämä tieto vikailmoitukseen ja tukipyyntöön.

en: Special Thanks go to:
fi: Erityiskiitokset:

en: Allan Jardine for <a href="http://www.datatables.net/">DataTables</a>,
fi: Allan Jardinelle <a href="http://www.datatables.net/">DataTableista</a>,

en: Thanks to the translators:
fi: Kiitos kääntäjille!

en: %s (thanks to %s)
fi: %s (kiitokset %s)

en: Thank you to all donors, contributors, supporters, reviewers and users of the plugin!
fi: Kiitos kaikille lahjoittajille, osallistujille, tukijoille ja arvostelijoille!

en: Error: The table could not be added.
fi: Virhe: Taulukkoa ei voitu lisätä.

en: Add Table
fi: Lisää taulukko

en: To add a new table, enter its name, a description (optional), and the number of rows and columns into the form below.
fi: Lisätäksesi uuden taulukon, anna sen nimi, kuvaus sekä rivien ja sarakkeiden määrä allaolevaan lomakkeeseen.

en: You can always change the name, description, and size of your table later.
fi: Voit aina vaihtaa nimen, kuvauksen ja taulukon koon myöhemmin.

en: Table Name
fi: Taulukon nimi

en: Enter Table Name here
fi: Syötä taulukon nimi tähän

en: The name or title of your table.
fi: Taulukon nimi tai otsikko.

en: Description
fi: Kuvaus

en: (optional)
fi: (valinnainen)

en: Enter Description here
fi: Syötä kuvaus tähän

en: A description of the contents of your table.
fi: Kuvaus taulukon sisällöstä

en: Number of Rows
fi: Rivien lukumäärä

en: This field must contain a positive number.
fi: Kentän täytyy sisältää positiivinen luku.

en: The number of rows in your table.
fi: Rivien lukumäärä taulukossa

en: Number of Columns
fi: Sarakkeiden lukumäärä

en: The number of columns in your table.
fi: Sarakkeiden lukumäärä taulukossa

en: The table was saved successfully.
fi: Taulukon tallennus onnistui.

en: The table was added successfully.
fi: Taulukon lisäys onnistui.

en: The table was imported successfully.
fi: Taulukon tuonti onnistui.

en: The table was imported successfully from WP-Table Reloaded.
fi: Taulukon tuonti onnistui WP-Table Reloaded:sta.

en: Error: The table could not be saved.
fi: Virhe: Tallennus epäonnistui

en: Error: The table could not be deleted.
fi: Virhe: Taulukkoa ei voitu poistaa

en: The table was saved successfully, and the table ID was changed.
fi: Tallennus onnistui, taulukon ID vaihdettiin.

en: The table was saved successfully, but the table ID could not be changed!
fi: Tallennus onnistui, mutta ID:tä ei voitu muuttaa!

[ctx: Insert Link dialog]
en: Insert/edit link
fi: Lisää/muokkaa linkkiä

[ctx: Insert Link dialog]
en: Update
fi: Päivitä

[ctx: Insert Link dialog]
en: Add Link
fi: Lisää linkki

[ctx: Insert Link dialog]
en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

[ctx: Insert Link dialog]
en: No matches found.
fi: Ei löydy.

[ctx: Insert Link dialog]
en: Link Text
fi: Linkin teksti

en: You can not delete all table rows!
fi: Et voi poistaa kaikkia rivejä!

en: You can not delete all table columns!
fi: Et voi poistaa kaikkia sarakkeita!

en: You did not select any rows!
fi: Et valinnut yhtään riviä!

en: You did not select any columns!
fi: Et valinnut yhtään saraketta!

en: The value for the number of rows is invalid!
fi: Rivien lukumäärä on virheellinen!

en: The value for the number of columns is invalid!
fi: Sarakkeiden lukumäärä on virheellinen!

en: Do you really want to delete the selected row? | Do you really want to delete the selected rows?
fi[0]: Haluatko todella poistaa rivin?
fi[1]: Haluatko todella poistaa rivit?

en: Do you really want to delete the selected column? | Do you really want to delete the selected columns?
fi[0]: Haluatko todella poistaa sarakkeen?
fi[1]: Haluatko todella poistaa sarakkeet?

en: Please click into the cell that you want to edit using the &#8220;Advanced Editor&#8221;.
fi: Valitse alkio jota haluat muuttaa &#8220;Edistyneellä muokkaimella&#8221;.

en: Attention: You have enabled the usage of the DataTables JavaScript library for features like sorting, search, or pagination.
fi: Huomio: Olet sallinut DataTables JavaScript- kirjaston käytön ominaisuuksille kuten järjestely ja haku.

en: Unfortunately, these can not be used in tables with combined cells.
fi: Valitettavasti näitä ei voi käyttää taulukoissa joissa on yhdistettyjä alkioita.

en: Do you want to proceed and automatically turn off the usage of DataTables for this table?
fi: Haluatko automaattisesti poistaa DataTablesin käytöstä tälle taulukolle?

en: Please click into the cell that you want to add a link to.
fi: Valitse alkio, johon haluat lisätä linkin.

en: You can then enter the Link URL and Text or choose an existing page or post.
fi: Voit syöttää linkin URLin ja tekstin tai valita olemassaolevan sivun tai artikkelin.

en: Please click into the cell that you want to add an image to.
fi: Valitse alkio johon haluat liittää kuvan.

en: The Media Library will open, where you can select or upload the desired image or enter the image URL.
fi: Mediakirjasto aukeaa, ja voit valita tai ladata kuvan, tai syöttää kuvan URLin.

en: Click the &#8220;%s&#8221; button to insert the image.
fi: Paina &#8220;%s&#8221; näppäintä lisätäksesi kuvan.

en: Insert into Post
fi: Liitä artikkeliin

en: The changes to this table were not saved yet and will be lost if you navigate away from this page.
fi: Taulukkoon tehtyjä muutoksia ei tallennettu vielä, ja muutokset menetetään jos poistut sivulta.

en: The Table Preview is being loaded...
fi: Esikatselua ladataan...

en: The Table Preview could not be loaded.
fi: Esikatselua ei voitu ladata.

en: Saving successful
fi: Tallennus onnistui

en: Saving failed
fi: Tallennus epäonnistui

en: Changes are being saved...
fi: Muutoksia tallennetaan...

en: The Table ID field can not be empty. Please enter a Table ID!
fi: Taulukon ID-kenttä ei voi olla tyhjä. Lisää taulukon ID

en: The Table ID &#8220;0&#8221; is not supported. Please enter a different Table ID!
fi: Taulukon ID &#8220;0&#8221; ei ole tuettu. Syötä toinen ID

en: Do you really want to change the Table ID? All Shortcodes for this table in your pages and posts will have to be adjusted!
fi: Haluatko vaihtaa taulukon ID:n? Kaikki Shortcodet sivuilla ja artikkeleissa täytyy muuttaa.

en: The entered value in the field &#8220;Extra CSS classes&#8221; is invalid.
fi: Syötetty arvo kentässä &#8220;Extra CSS classes&#8221; ei kelpaa.

en: The entered value in the field &#8220;Pagination Entries&#8221; is not a number.
fi: Syötetty arvo kentässä &#8220;Pagination Entries&#8221; ei ole numero.

en: Sort ascending
fi: Järjestä nousevasti

en: Sort descending
fi: Järjestä laskevasti

en: You can not add rowspan to the first row!
fi: Et voi lisätä riviväliä ensimmäiseen riviin

en: You can not add colspan to the first column!
fi: Et voi lisätä sarakeväliä ensimmäiseen sarakkeeseen.

en: You can not connect cells into the table head row!
fi: Et voi yhdistää alkioita ylimpään riviin.

en: You can not connect cells out of the table foot row!
fi: Et voi yhdistää alkiotita alimman rivin alle.

en: Table Information
fi: Taulukon tiedot

en: Table Content
fi: Taulukon sisältö

en: Table Manipulation
fi: Taulukon muokkaus

en: Table Options
fi: Taulukon tiedot

en: Features of the DataTables JavaScript library
fi: DataTables JavaScript- kirjaston ominaisuudet

en: Insert into Table
fi: Lisää taulukkoon

en: Table ID
fi: Taulukon ID

en: The Table ID can only consist of letters, numbers, hyphens (-), and underscores (_).
fi: Taulukon ID voi muodostua ainoastaan kirjaimista, numeroista sekä väli-, ja alaviivoista

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Insert Link
fi: Lisää linkki

en: Insert Image
fi: Lisää kuva

en: Advanced Editor
fi: Edistynyt muokkain

en: Combine cells
fi: Yhdistä alkioita

en: in a column (rowspan)
fi: sarakkeeseen (riviväli)

en: in a row (colspan)
fi: riviin (sarakeväli)

en: Help on combining cells
fi: Apua rivien yhdistämiseen

en: Table cells can span across more than one column or row.
fi: Alkiot voivat käsittää enemmän kuin yhden sarakkeen tai rivin.

en: Repeat this to add the keyword to all cells that shall be connected.
fi: Toista tämä lisätäksesi avainsana kaikkiin alkioihin, jotka yhdistetään.

en: Be aware that the functions of the DataTables JavaScript library will not work on tables which have combined cells.
fi: Huomioi, että DataTables JavaScript- kirjaston funktiot ei toimi taulukoissa, joissa on yhdistettyjä alkioita.

en: Selected rows
fi: Valitut rivit

en: Hide
fi: Piilota

en: Show
fi: Näytä

en: Selected columns
fi: Valitut sarakkeet

en: Duplicate
fi: Monista

en: Insert
fi: Lisää

en: Delete
fi: Poista

en: Add %s row(s)
fi: Lisää %s rivi/rivejä

en: Add
fi: Lisää

en: Add %s column(s)
fi: Lisää %s sarake/sarakkeita

en: To use the Table Manipulation features, JavaScript needs to be enabled in your browser.
fi: Käyttääksesi taulukonmuokkausominaisuuksia, JavaScript pitää olla sallittuna selaimessasi.

en: Other Actions
fi: Muut toiminnot

en: Delete Table
fi: Poista taulukko

en: Export Table
fi: Vie taulukko

en: Cancel
fi: Keskeytä

en: Table Head Row
fi: Taulukon päärivi

en: The first row of the table is the table header.
fi: Taulukon ensimmäinen rivi on otsikko.

en: Table Foot Row
fi: Taulukon alarivi

en: The last row of the table is the table footer.
fi: Taulukon viimeinen rivi on otsikko

en: Alternating Row Colors
fi: Rivivärien muuttaminen

en: The background colors of consecutive rows shall alternate.
fi: Peräkkäisten rivien taustavärit voivat muuttua.

en: Row Hover Highlighting
fi: Kelluva korostus

en: Highlight a row while the mouse cursor hovers above it by changing its background color.
fi: Korosta rivi kun hiiri on sen päällä muuttamalla taustaväri.

en: Print Table Name
fi: Tulosta taulukon nimi

en: above
fi: yläpuolelle

en: below
fi: alapuolelle

en: The table name shall be written %s the table.
fi: Taulukon nimi kirjoitetaan taulukon %s

en: Print Table Description
fi: Tulosta taulukon kuvaus

en: The table description shall be written %s the table.
fi: Taulukon kuvaus kirjoitetaan taulukon %s

en: Extra CSS Classes
fi: Extra CSS-luokat

en: This field can only contain letters, numbers, spaces, hyphens (-), and underscores (_).
fi: Tämä kenttä voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, välilyöntejä sekä väli- ja alaviivoja.

en: Additional CSS classes for styling purposes can be entered here.
fi: Lisää CSS-luokkia voi lisätä tähän.

en: This is NOT the place to enter <a href="%s">Custom CSS</a> code!
fi: Tämä ei ole oikea paikka lisätä <a href="%s">Custom CSS</a> koodi!

en: These features and options are only available, when the &#8220;%1$s&#8221; checkbox in the &#8220;%2$s&#8221; section is checked.
fi: Nämä ominaisuudet ovat käytössä vain, kun &#8220;%1$s&#8221; täppä &#8220;%2$s&#8221; osiossa on valittu.

en: Use DataTables
fi: Käytä DataTablesia

en: Use the following features of the DataTables JavaScript library with this table:
fi: Käytä seuraavia ominaisuuksia DataTables JavaScript-kirjastosta tässä taulukossa:

en: Sorting
fi: Järjestely

en: Enable sorting of the table by the visitor.
fi: Anna vierailijan järjestää taulukko.

en: Search/Filtering
fi: Haku/Suodatus

en: Enable the visitor to filter or search the table. Only rows with the search word in them are shown.
fi: Anna vierailijan käyttää hakua/suodatusta. Ainoastaan rivit joissa on hakusana näytetään.

en: Enable pagination of the table (viewing only a certain number of rows at a time) by the visitor.
fi: Salli vierailijan muokata näkyvien rivien määrää taulukossa

en: Show %s rows per page.
fi: Näytä %s riviä sivulla

en: Pagination Length Change
fi: Näkyvien rivien määrän vaihto

en: Allow the visitor to change the number of rows shown when using pagination.
fi: Anna vierailijan vaihtaa näytettävien rivien lukumäärä sivulla

en: Enable the table information display, with information about the currently visible data, like the number of rows.
fi: Salli taulukon tietojen näyttäminen.

en: Horizontal Scrolling
fi: Vaakasuora scrollaus.

en: Enable horizontal scrolling, to make viewing tables with many columns easier.
fi: Salli vaakasuora scrollaus.

en: Custom Commands
fi: Custom komennot

en: Additional parameters from the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a> to be added to the JS call.
fi: LIsää parametreja <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentatoinnista</a> lisättäväksi JS kutsuun

en: For advanced use only.
fi: Edistyneille käyttäjille.

en: On this screen, you can edit the content and structure of the table with the ID %s.
fi: Tässä näkymässä voit muokata taulukko ID %s:n sisältöä ja rakennetta.

en: For example, you can insert things like text, images, or links into the table, or change the used table features. You can also insert, delete, move, hide, and swap columns and rows.
fi: Voit esimerkiksi lisätä tekstiä, kuvia tai linkkejä taulkkoon, tai vaihtaa taulukon ominaisuuksia. Voit myös lisätä, poistaa, siirtää, piilottaa tai vaihtaa sarakkeita ja rivejä.

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
fi: Lisätäksesi taulukon sivulle, artikkeliin tai vimpaimeen, kopioi Shortcode %s ja lisää se haluttuun paikkaan muokkaimessa.

en: TablePress Feature: Moving rows and columns
fi: TablePress ominaisuus: Siirrä rivejä ja sarakkeita

en: Did you know? You can drag and drop rows and columns via the row number and the column title. And the arrows next to the column title can be used for sorting.
fi: Tiesitkö? Voit siirtää rivejä ja sarakkeita raahaamalla rivinumerosta ja sarakkeen otsikosta. Sarakkeen otsikon vieressä olevia nuolia voi käyttää taulukon järjestämiseen.

en: List of Tables
fi: Lista taulukoista

en: This is a list of all available tables.
fi: Tämä on lista kaikista taulukoista.

en: You may insert a table into a post or page here.
fi: Voit lisätä taulukon artikkeliin tai sivulle tästä.

en: Click the &#8220;%1$s&#8221; button for the desired table to automatically insert the<br />corresponding Shortcode (%2$s) into the editor.
fi: Paina &#8220;%1$s&#8221; näppäintä halutulle taulukolle lisätäksesi automaattisesti<br />Shortcode (%2$s) tekstimuokkaimeen.

en: Insert Shortcode
fi: Lisää shortcode

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset &#8220;%s&#8221;

en: Search Tables
fi: Etsi taulukoita

en: Action
fi: Toiminto

en: (no description)
fi: (ei kuvausta)

en: No tables found.
fi: Taulukoita ei löytynyt.

en: You should add or import a table on the TablePress screens to get started!
fi: Sinun pitäisi lisätä tai tuoda taululoita TablePressiin päästäksesi alkuun.

en: Error: The export failed.
fi: Virhe: Vienti epäonnistui.

en: Error: This table could not be loaded!
fi: Virhe: Tätä taulukkoa ei voitu ladata.

en: Error: The ZIP file could not be created.
fi: Virhe: ZIP- tiedostoa ei voitu luoda.

en: Export Tables
fi: Vie taulukoita

[ctx: button]
en: Download Export File
fi: Lataa Vientitiedosto

en: Exporting a table allows you to use it in other programs, like spreadsheets applications.
fi: Taulukon vienti mahdollistaa sen käytön muissa ohjelmissa.

en: Regularly exporting tables is also recommended as a backup of your data.
fi: Kannattaa viedä taulukoita säännöllisesti varmuuskopioidaksesi datan.

en: To export, select the tables and the desired export format.
fi: Valitse taulukot ja haluttu vientimuoto.

en: If you choose more than one table, the exported files will automatically be stored in a ZIP archive file.
fi: Jos valitset enemmän kuin yhden taulukon, viedyt taulukot säilötään automaattisesti ZIP-tiedostoon.

en: Be aware that for the CSV and HTML formats only the table data, but no table options are exported!
fi: CVS- ja HTML- muodoissa ainoastaan data siirretään, ei asetukset.

en: For the JSON format, the table data and the table options are exported.
fi: JSON- formaatille, taulukkodata ja asetukset viedään.

en: You should <a href="%s">add</a> or <a href="%s">import</a> a table to get started!
fi: Sinun pitäisi <a href="%s">lisätä</a> tai <a href="%s">tuoda</a> taulukko päästäksesi alkuun!

en: Tables to Export
fi: Vietävät taulukot

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: You can select multiple tables by holding down the &#8220;Ctrl&#8221; key (Windows) or the &#8220;Command&#8221; key (Mac).
fi: Voit valita useita taulukoita painamalla pohjaan &#8220;Ctrl&#8221; näppäimen.

en: Export Format
fi: Vientimuoto

en: CSV Delimiter
fi: CVS Delimiter

en: (Only needed for CSV export.)
fi: (Vaaditaan ainoastaan CVS- viennille.)

en: ZIP file
fi: ZIP- tiedosto

en: Create a ZIP archive.
fi: Luo ZIP- tiedosto

en: (Mandatory if more than one table is selected.)
fi: (Pakollinen jos enemmän kuin yksi taulukko on valittu)

en: Note: Support for ZIP file creation seems not to be available on this server.
fi: Huomaa: ZIP-tiedoston luominen ei näytä olevan mahdollista palvelimella.

en: Error: You did not select what to import from WP-Table Reloaded!
fi: Virhe: Et valinnut mitä haluat tuoda WP-Table Reloadedista!

en: Error: The import failed.
fi: Virhe: tuonti epäonnistui

en: Error: Import of ZIP files is not available on this server.
fi: Virhe: ZIP- tiedostojen tuonti ei ole mahdollista palvelimella.

en: Error: The ZIP file could not be opened.
fi: Virhe: ZIP- tiedostoa ei voitu avata.

en: Error: The data in the ZIP file is invalid.
fi: Virhe: data ZIP- tiedostossa ei kelpaa.

en: Error: You selected to replace or append to an existing table, but did not select a table.
fi: Virhe: Valitsit korvata olemassaolevan taulukon, mutta et valinnut taulukkoa.

en: Error: The source for the import is invalid or could not be accessed.
fi: Virhe: Tuonnin lähde ei kelpaa tai siihen ei pääse käsiksi.

en: Error: The data for the import is invalid.
fi: Virhe: Tuontidata ei kelpaa.

en: Error: Existing WP-Table Reloaded tables were not found in the database.
fi: Virhe: Olemassaolevat WP-Table Reloaded- taulukot eivät löytyneet tietokannasta.

en: Error: The tables from WP-Table Reloaded could not be imported.
fi: Virhe: Taulukoita WP-Table Reloadedista ei voitu tuoda.

en: Error: The WP-Table Reloaded Dump File could not be imported!
fi: Virhe: WP-Table Reloaded Dump-tiedostoa ei voitu tuoda.

en: Import Tables
fi: Tuo taulukoita

en: Import from WP-Table Reloaded
fi: Tuo taulukoita WP-Table Reloadedista

en: TablePress can import tables from existing data, like from a CSV file from a spreadsheet application (e.g. Excel), an HTML file resembling a webpage, or its own JSON format.
fi: TablePress voi tuoda taulukota olemassaolvasta datasta, kuten CVS- tiedostosta tai omasta JSON- muodosta.

en: You can also import existing tables from the WP-Table Reloaded plugin below.
fi: Voit myös tuoda olemassaolevia taulukoita WP-Table Reloaded- lisäosasta alta.

en: To import a table, select and enter the import source in the following form.
fi: Tuodaksesi taulukon, valitse ja syötä tuontilähde seuraavassa muodossa.

en: You can also choose to import it as a new table, to replace an existing table, or to append the rows to an existing table.
fi: Voit myös tuoda sen uutena taulukkona, korvata olemassaolevan taulukon tai lisätä rivit olemassaolevaan taulukkoon.

en: Import Source
fi: Tuontilähde

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus

en: File on server
fi: Tiedosto palvelimella

en: Manual Input
fi: Manuaalinen syöte

en: Select file
fi: Valitse tiedosto

en: You can import multiple tables by placing them in a ZIP file.
fi: Voit tuoda useita taulukoita lisäämällä ne ZIP-tiedostoon

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: Server Path to file
fi: Palvelimen polku tiedostoon

en: Import data
fi: Tuo dataa

en: Import Format
fi: Tuontimuoto

en: Import of HTML files is not available on your server.
fi: HTML tiedostojen tuonti ei ole sallittu palvelimellasi

en: Add, Replace, or Append?
fi: Lisää, korvaa vai Lisää taulukkoon?

en: Add as new table
fi: Lisää uutena taulukkona

en: Replace existing table
fi: Korvaa olemassaoleva taulukko

en: Append rows to existing table
fi: Lisää rivit olemassaolevaan taulukkoon

en: Table to replace or append to
fi: Taulukko, joka korvata tai johon lisätä

en: Select:
fi: Valitse:

[ctx: button]
en: Import
fi: Tuo

en: To import all tables from a WP-Table Reloaded installation, choose the relevant import source below.
fi: Tuodaksesi kaikki taulukot WP-Table Reloaded asennuksesta, valitse oikea lähde alta.

en: If WP-Table Reloaded is installed on this site, the &#8220;WordPress database&#8221; option is recommended.
fi: Jos WP-Table Reloaded on asennettu tällle sivulle, &#8220;WordPress tietokanta&#8221; valinta on suositeltu.

en: If you want to import tables from another site, create a &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221; there and upload it below, after choosing &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221;.
fi: Jos haluat tuoda taulukoita toiselta sivulta, luo &#8220;WP-Table Reloaded Dump tiedosto&#8221; sinne ja lataa se alle valittuasi &#8220;WP-Table Reloaded Dump tiedoston&#8221;.

en: Before doing this, it is highly recommended to read the <a href="%s">migration guide</a> on the TablePress website.
fi: Ennen kuin teet tämän, kannattaa lukea <a href="%s">migration guide</a> TablePress sivulla.

en: WordPress database
fi: WordPress tietokanta

en: WP-Table Reloaded Dump File
fi: WP-Table Reloaded Dump tiedosto

en: Import tables
fi: Tuo kaikki tiedostot

en: Import all tables and their settings from WP-Table Reloaded.
fi: Tuo kaikki tiedostot ja niiden asetukset WP-Table Reloadedista.

en: <span class="description">(recommended)</span>
fi: <span class="description">(suositeltu)</span>

en: Import styling
fi: Tuo tyyli

en: Try to automatically convert the &#8220;Custom CSS&#8221; code from the &#8220;Plugin Options&#8221; screen of WP-Table Reloaded.
fi: Yritä automaattisesti siirtää &#8220;Custom CSS&#8221; -koodi WP-Table Reloadedin &#8220;lisäosa-asetuksista&#8221;

[ctx: button]
en: Import from WP-Table Reloaded
fi: Tuo WP-Table Reloadedista

en: TablePress Feature: Import from WP-Table Reloaded
fi: TablePress Ominaisuus: tuo WP-Table Reloadedista

en: You can import your existing tables and &#8220;Custom CSS&#8221; from WP-Table Reloaded into TablePress.
fi: Voit tuoda olemassaolevat taulukot ja &#8220;Custom CSS&#8221;:n WP-Table Reloadedista TablePressiin

en: To embed this table into a post or page, use this Shortcode:
fi: Lisätäksesi tämän taulukon artikkeliin tai sivulle, käytä tätä Shortcodea:

en: Thank you very much! Your donation is highly appreciated. You just contributed to the further development of TablePress!
fi: Kiitos paljon! Lahjoitustasi arvostetaan. Osallistuit juuri TablePressin kehitykseen.

en: No problem! I still hope you enjoy the benefits that TablePress adds to your site. If you should change your mind, you'll always find the &#8220;Donate&#8221; button on the <a href="%s">TablePress website</a>.
fi: Ei se mitään! Toivottavasti pidät TablePressin tuomista hyödyistä sivullesi. Jos muutat mieltäsi, löydät aina &#8220;Donate&#8221; nappulan <a href="%s">TablePress nettisivulta</a>.

en: Welcome!
fi: Tervetuloa!

en: Thank you for using TablePress for the first time!
fi: Kiitos kun käytät TablePressiä ensimmäisen kerran!

en: If you encounter any questions or problems, please visit the <a href="%1$s">FAQ</a>, the <a href="%2$s">documentation</a>, and the <a href="%3$s">Support</a> section on the <a href="%4$s">plugin website</a>.
fi: Jos kohtaat ongelmia, katso <a href="%1$s">UKK-</a>,  <a href="%2$s">dokumentaatio-</a>, ja <a href="%3$s">tuki-</a> osuudet <a href="%4$s">lisäosan sivuilta</a>.

en: Hide this message
fi: Piilota tämä viesti

en: Attention!
fi: Huomio!

en: You have activated the plugin WP-Table Reloaded, which can not be used together with TablePress.
fi: Olet aktivoinut WP-Table Reloadedin, jota ei voi käyttää yhdessä TablePressin kanssa

en: It is strongly recommended that you switch from WP-Table Reloaded to TablePress, which not only fixes many problems, but also has more and better features than WP-Table Reloaded.
fi: On suositeltavaa, että vaihdat WP-Table Reloadedista TablePressiin, joka ei ainoastaan korjaa monia ongelmia, vaan myöskin sisältää enemmän ja parempia ominaisuuksia kuin WP-Table Reloaded.

en: Please follow the <a href="%s">migration guide</a> to move your tables and then deactivate WP-Table Reloaded!
fi: Katso <a href="%s">muutosoppaasta</a> kuinka siirtää taulukota WP-Table reloadedista ja poistaa se käytöstä.

en: Import your tables from WP-Table Reloaded
fi: Tuo taulukkosi WP-Table Reloadedista

en: Tobias Bäthge, developer of TablePress
fi: Tobias Bäthge, TablePressin kehittäjä

en: Hi, my name is Tobias, I'm the developer of the TablePress plugin.
fi: Hei, nimeni on Tobias. Olen tämän lisäosan kehittäjä.

en: Thanks for using it! You've installed TablePress over a month ago.
fi: Kiitos kun käytät sitä! Olet asentanut TablePressin yli kuukausi sitten.

en: If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s table, isn't that worth a coffee or two? | If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s tables, isn't that worth a coffee or two?
fi[0]: Jos kaikki toimii ja olet tyytyväinen tuloksiin taulukon %s hallinnassa, eikö se olisi kahvin tai parin arvoista?
fi[1]: Jos kaikki toimii ja olet tyytyväinen tuloksiin taulukoiden %s hallinnassa, eikö se olisi kahvin tai parin arvoista?

en: The table was deleted successfully. | The tables were deleted successfully.
fi[0]: Taulukko poistettiin onnistuneesti
fi[1]: Taulukot poistettiin onnistuneesti.

en: The table was copied successfully. | The tables were copied successfully.
fi[0]: Taulukko kopioitiin onnistuneesti.
fi[1]: Taulukot kopioitiin onnistuneesti.

en: Error: The table could not be copied.
fi: Virhe: Taulukkoa ei voitu kopioida

en: Error: You did not specify a valid table ID.
fi: Virhe: Et antanut kelvollista taulukko ID:tä

en: Error: This bulk action is invalid!
fi: Virhe: Tämä massatoiminto ei kelpaa!

en: Error: You did not select any tables!
fi: Virhe: Et valinnut yhtään taulukoita.

en: Notice: Not all selected tables could be deleted!
fi: Huomaa: Kaikkia valittuja taulukoita ei voitu poistaa.

en: Notice: Not all selected tables could be copied!
fi: Huomaa: Kaikkia valittuja taulukoita ei voitu kopioida.

en: The tables were imported successfully.
fi: Taulukoiden tuonti onnistui.

en: The tables were imported successfully from WP-Table Reloaded.
fi: Taulukot tuotiin onnistuneesti WP-Table Reloadedista.

en: Tables
fi: Taulukot

en: This is a list of your tables.
fi: Tämä on lista taulukoistasi

en: Click the corresponding links within the list to edit, copy, delete, or preview a table.
fi: Paina linkkejä listassa muokataksesi, kopioidaksesi, poistaaksesi tai esikatsellaksesi taulukoita.

en: Each table has a unique ID that needs to be adjusted in that Shortcode.
fi: Jokaisella taulukolla on ID joka pitää muokata Shortcodeen

en: Author
fi: Tekijä

en: Last Modified By
fi: Viimeksi muokannut

en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Show Shortcode
fi: Näytä Shortcode

en: Copy &#8220;%s&#8221;
fi: Kopioi &#8220;%s&#8221;

en: Copy
fi: Kopioi

en: Export &#8220;%s&#8221;
fi: Tuo &#8220;%s&#8221;

[ctx: row action]
en: Export
fi: Tuo

en: Delete &#8220;%s&#8221;
fi: Poista &#8220;%s&#8221;

en: Show a preview of &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä esikatselu &#8220;%s&#8221;

[ctx: bulk action]
en: Copy
fi: Kopioi

[ctx: bulk action]
en: Export
fi: Tuo

[ctx: bulk action]
en: Delete
fi: Poista

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Apply
fi: Hyväksy

en: You should <a href="%s">add</a> a table to get started!
fi: Sinun pitäisi <a href="%s">lisätä</a> taulukko päästäksesi alkuun!

en: You should <a href="%s">import</a> a table to get started!
fi: Sinun pitäisi <a href="%s">tuoda</a> taulukko päästäksesi alkuun!

en: Do you really want to uninstall TablePress and delete ALL data?
fi: Haluatko poistaa TablePressin ja poistaa kaiken datan?

en: Are you really sure?
fi: Oletko varma?

en: Options saved successfully.
fi: Asetusten tallennus onnistui.

en: Options saved successfully, but &#8220;Custom CSS&#8221; was not saved to file.
fi: Asetukset tallennettu, mutta &#8220;Custom CSS&#8221; ei tallennettu tiedostoon.

en: Error: Options could not be saved.
fi: Virhe: Asetuksia ei voitu tallentaa.

en: The WP-Table Reloaded &#8220;Custom CSS&#8221; was imported successfully.
fi: WP-Table Reloaded &#8220;Custom CSS&#8221; tuotiin onnistuneesti.

en: Frontend Options
fi: Frontend asetukset

en: User Options
fi: Käyttäjäasetukset

en: TablePress has several options which affect the plugin&#8217;s behavior in different areas.
fi: TablePressissä on muutamia asetuksia, jotka vaikuttavat lisäosa &#8217;n käyttäytymiseen eri alueilla.

en: Frontend Options influence the styling of tables in pages, posts, or text widgets, by defining which CSS code shall be loaded.
fi: Frontend- asetukset vaikuttavat taulukoiden tyyliin sivuilla, artikkeleissa tai tekstivimpaimissa määrittämällä mikä CSS- koodi ladataan.

en: In the User Options, every TablePress user can choose the position of the plugin in his WordPress admin menu, and his desired plugin language.
fi: Käyttäjäasetuksissa jokainen TablePressin käyttäjä voi valita lisäosan sijainnin omassa ohjausnäkymässään, ja haluamansa kielen.

en: Load these &#8220;Custom CSS&#8221; commands to influence the table styling:
fi: Lataa nämä &#8220;Custom CSS&#8221;-komennot vaikuttaaksesi taulukon tyyliin:

en: &#8220;Custom CSS&#8221; (<a href="%s">Cascading Style Sheets</a>) can be used to change the styling or layout of a table.
fi: &#8220;Custom CSS&#8221; (<a href="%s">Cascading Style Sheets</a>) voidaan käyttää muuttamaan taulukon tyyliä tai ulkoasua.

en: You can get styling examples from the <a href="%s">FAQ</a>.
fi: Voit etsiä tyyliesimerkkejä <a href="%s">UKK</a>:sta

en: Information on available CSS selectors can be found in the <a href="%s">documentation</a>.
fi: Tietoa olemassaolevista CSS-valitsimista voi löytää <a href="%s">dokumentoinnista</a>.

en: Please note that invalid CSS code will be stripped, if it can not be corrected automatically.
fi: Huomaa, että kelpaamaton CSS riisutaan, jos sitä ei voida korjata automaattisesti.

en: File exists
fi: Tiedosto on olemassa

en: File seems not to exist
fi: Tiedostoa ei ole

en: Use a file for storing and loading the &#8220;Custom CSS&#8221; code.
fi: Käytä tiedostoa  &#8220;Custom CSS&#8221;- koodin säilömiseen.

en: Top-Level (top)
fi: Ylätaso(ylä)

en: Top-Level (middle)
fi: Ylätaso(keski)

en: Top-Level (bottom)
fi: Ylätaso(ala)

en: Admin menu entry
fi: Ylläpitäjän valikko

en: TablePress shall be shown in this section of my admin menu: %s
fi: TablePress näytetään tässä osassa ylläpitovalikkoa: %s

en: WordPress Default (currently %s)
fi: Wordpress Oletus (nyt: %s)

en: Plugin Language
fi: Lisäosan Kieli

en: I want to use TablePress in this language: %s
fi: Haluan käyttää TablePressiä tällä kielellä: %s

en: Uninstalling <strong>will permanently delete</strong> all TablePress tables and options from the database.
fi: Poistaminen <strong>tuhoaa lopullisesti</strong> kaikki TablePress taulukot ja asetukset tietokannasta

en: It is recommended that you create a backup of the tables (by exporting the tables in the JSON format), in case you later change your mind.
fi: On suositeltavaa, että luot varmuuskopion taulukoista (viemällä taulukon JSON-muotoon) siltä varalta että muutat mielesi myöhemmin.

en: You will manually need to remove the plugin's files from the plugin folder afterwards.
fi: Sinun täytyy manuaalisesti poistaa lisäosan tiedostot lisäosan kansiosta myöhemmin.

en: Be very careful with this and only click the button if you know what you are doing!
fi: Ole huolellinen tämän kanssa, ja paina näppäintä vain jos tiedät mitä olet tekemässä!

en: Attention: Further action is required to save the changes to your &#8220;Custom CSS&#8221;!
fi: Huomio: Seuraava toiminta tarvitaan tallentaaksesi muutokset &#8220;Custom CSS&#8221;:n

en: Due to the configuration of your server, TablePress was not able to automatically save your &#8220;Custom CSS&#8221; to a file.
fi: Palvelimesi asetuksista johtuen, TablePress ei onnistunut automaattisesti tallentamaan &#8220;Custom CSS&#8221;:ää tiedostoon.

en: To try again with the same method that you use for updating plugins or themes, please fill out the &#8220;%s&#8221; form below.
fi: Koettaaksesi samaa keinoa, jota käytät lisäosien ja teemojen päivittämiseen, täytä  &#8220;%s&#8221; lomake alta.

en: Connection Information
fi: Yhteystiedot

en: Proceed without saving a file
fi: Hyväksy tallentamatta tiedostoa

en: To proceed without trying to save the &#8220;Custom CSS&#8221; to a file, click the button below.
fi: Jatkaaksesi tallentamatta &#8220;Custom CSS&#8221;:ää tiedostoon, paina allaolevaa nappulaa.

en: Your &#8220;Custom CSS&#8221; will then be loaded inline.
fi: Sinun &#8220;Custom CSS&#8221; tullaan lataamaan.

en: Proceed without saving &#8220;Custom CSS&#8221; to a file
fi: Jatka tallentamatta &#8220;Custom CSS&#8221; tiedostoon.

en: Because of CSS styling in your theme, the table might look different on your page!
fi: Teemasi CSS- tyylistä johtuen taulukko saattaa näyttää erilaiselta sivulla

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not available or visible in this preview!
fi: Ominaisuudet DataTables JavaScript- kirjastosta ei ole käytössä tässä esikatselussa!

note: Description of the plugin/theme
en: TablePress enables you to create and manage tables in your posts and pages, without having to write HTML code, and it adds valuable functions for your visitors.
fi: TablePress antaa sinun luoda ja hallita taulukoita artikkeleissa ja sivuissa, ilman että tarvitsee kirjoittaa HTML-koodia, ja se lisää hyödyllisiä funktioita vierailijoille.
